Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus „Klaipėdos galerijoje“ (Bažnyčių g. 6) š. m. lapkričio 11 d. (ketvirtadienį) 17 val. atidaroma personalinė Antano Šerono tapybos paroda „Patirtys 3 ir 5“.
Metai lekia dideliu greičiu. Kiekvienas iš mūsų juos įprasminame skirtingai. Pasak dailėtyrininkų, nuo 35 metų jaunosios kartos dailininkas tampa viduriniosios kartos atstovu. Natūralu, kad iki tol buvo sukurta nemažai kūrinių, todėl paveiksluose išgyventos kūrybines patirtys, idėjos, mintys yra perteikiamos šioje Antano Šerono parodoje. Kiekvieno žmogaus laiko pojūtis skirtingas, tačiau bet kokiu atveju jis paveikus – keičia ne tik žmonių suvokimą, papročius, bet ir daiktus. Seni rakandai, jų likučiai į šias drobes sugulė kaip iš vaikystės miražų ateinantys prisiminimai. Pasak, dailėtyrininkės Vaidilutės Brazauskaitės: ,,interjerai Antano Šerono paveiksluose – „įtraukiantys“, iškart sužavintys vidine, kiek apsiblaususia šviesa, kažkiek mintimis nukeliantys prie matytų prancūzų modernistų interjerinių etiudų… Tolimų langų šviesa, thonet stiliaus kėdės, pianinas ir kitos sustingusių laike interjerų detalės privertė gana nostalgiškai mėgautis ne tik fragmentaliomis, taikliomis kompozicijomis, bet ir spalviniais niuansais, potėpio tikslingumu bei grakštumu. Menininkui pavyko, naudojantis prigimtiniais tikro tapytojo sugebėjimais, užfiksuoti ne tik praeitimi dvelkiančius vaizdinius, nykstančią natūrą, bet ir juntamai įvesti į savo paveikslinę erdvę laiko dimensijos Pojūtį“. Dūlėjantys daiktai yra labai išraiškingi, kiekvienas turi individualią, nepakartojamą savo istoriją. Visi parodos darbai – ne tik daiktų, bet ir ritualų, kvapų, spalvų ir jausmų perteikimas kasdienybės vaizdiniais, o ši natiurmortiška kasdienybė ir kviečia stipriau išgyventi sustojusio laiko įspūdį, apskritai geriau pajausti kiekvienam savitą laiko ritmą. Kviečiant sugrįžti prie lietuviškosios kultūros bei kasdienybės tradicijų, vieno ar kito gyvenimo ištakų, keliamas ir lietuviškosios tapatybės klausimas.
Jaunosios kartos menininkas Antanas Šeronas (gim. 1986) yra vienas iš tų, kurie bando į dailę sugrąžinti klasikinę tapybą. 2013 m. Šiaulių universitete menininkas įgijo dailės (tapybos) magistro diplomą. Yra surengęs 15 personalinių, dalyvavęs daugiau nei 70 grupinių parodų, 9 respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose. Kūriniai eksponuoti Latvijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Tapytojas 2020 m. 8-oje pasaulio žemaičių parodoje „už pagarbą tradicijoms ir temos aktualizavimą“ apdovanotas sidabro medaliu.
Rėmėjai:
Klaipėdos miesto savivaldybė
Lietuvos kultūros taryba
Laukiame Jūsų, laikantis visų saugumo reikalavimų. Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.
Mūsų darbo laikas: II–V – 11:00–18:00, VI – 11:00–16:00
Paroda vyks iki gruodžio 4 d.