Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-10-05

Akvilės Malukienės paroda „Arti“

2021 m. spalio 7–30 dienomis kultūrinių veiklų erdvėje „Dūmų fabrikas“ veiks Akvilės Malukienės paroda „Arti“. Atidarymas 2021 m. spalio 7 d., 17:30 val.

 

 

„ Parodos pavadinimas – „Arti“, suvokiamas kaip veiksmažodis, nusakantis žemdirbystės aktą ir kaip prieveiksmis, kalbantis apie laiką ir vietą. Pasirinkdama kūrybos metu molį kaip medžiagą, ir arimą plūgu-kaip techniką, atlieku tarsi „kultūrizacijos“ veiksmą. Tai man primena mano pačios augimą, vystymąsi, pradedant nuo laukinės gamtos peizažo iki urbanistinio, nuo vidinių, įgimtų polėkių iki mąstymo, kalbos, kultūros.

 

Paroda rengiama buvusiame didžiuliame dalgių fabrike, šios vietos istorija ir aura atliepia mane dominančias chtoniškas temas, kurios paaiškina kūriniuose vyraujančius žemės, kūno, chtoniškos mitologijos motyvus. Svarbią vietą užima pati medžiaga, dėl to kūryboje naudoju įvairias eksperimentines medžiagas, taip atsirado kosmetinės kaukės: peršviečiamos plėvelės, ant kurių lieka gyvo kūno pėdsakas. Vėliau - smala, su šviesa „žaidžianti“, klampi medžiaga. Taip pat kūryboje naudoju ir molį, kuris man yra labai kūniškas ir „šiltas“ . Darbo įrankiu moliui „išdirbti“ tampa plūgas, parvežtas iš gimtojo kaimo. Jo pagalba pradedu „arti“ ant drobės. Kūriniai man primena „suartus“ inkliuzus, sujungdami praeities ir dabarties laiką. “

- Akvilė Malukienė

 

 

 

Akvilė Malukienė (g. 1990 m.) – jaunosios kartos lietuvių tapytoja. 2020 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, kur įgijo tapybos magistro laipsnį. Nuo 2013 m. dalyvauja kultūrinėje veikloje. Surengė pirmąsias personalines parodas „Mirtis Venecijoje“, „Grožis lyg žaizda“. „Nordic & Baltic Young Artist Award 2020" pelnė daugiausia publikos simpatijų. 2021 m. priimta į Lietuvos dailininkų sąjungą, menininkei suteiktas meno kūrėjo statusas.

 

 

 

Paroda veiks iki spalio 30 d. Įėjimas nemokamas.

 

Dūmų fabriko darbo laikas: II–III 17–21:00 val., IV-V 17–22 val., VI 12–22 val.

 

Dėl papildomos informacijos:

Greta Zakarevičienė / Dūmų fabrikas

Mob.: +370 610 66137 / info@dumufabrikas.lt

www.dumufabrikas.lt

Dūmų fabrikas (Dūmų g. 5, Vilnius)
2021 10 07 - 10 30
 
Atgal