Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-10-25

Tekstilės mėnuo LDS galerijoje „Arka“. Miniatiūrų ir didelio formato tapiserijų parodos

Spalio 28 d., ketvirtadienį, 18 val., LDS galerija „Arka“ kviečia dalyvauti kartą metuose tekstilės menui skiriamo mėnesio atidaryme. Vieno renginio metu bus pristatytos dvi naujos ekspozicijos: XII-oji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Vizitinė kortelė“ ir tekstilės menininkės Indrės Biekšaitės pirmoji personalinė paroda „Ei“, kurios veiks iki lapkričio pabaigos.

 

Nuo 1992 m. kas dvejus metus „Arka“ rengia šiuolaikinį tekstilės meną reflektuojančią tarptautinę miniatiūrų bienalę, kuri šiemet įgyvendinama jau 12-ąjį kartą. Šiųmetė bienalė yra dedikuota vizitinės kortelės kaip mažo formato atpažįstamumo ženklo naratyvui. Miniatiūros šioje ekspozicijoje talpina unikalų autorinį braižą, įvaldytą techniką ar tyrinėjamas temas, kurios formuoja menininko identitetą. Pristatydama bienalės temą menotyrininkė Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė tikslina, kad šioje parodoje į vizitinę kortelę dalyviai žvelgia įvairiais pjūviais – istoriniu, ideologiniu, socialiniu, meniniu, nagrinėja ne tik asmeninių patirčių, bet ir atminties tematiką. Naujausią projekto kolekciją sudaro menininkų iš daugiau nei 20-ties skirtingų valstybių kūriniai. Juose bus galima pamatyti ne tik tradicines tekstilės medžiagas – liną, medvilnę ar šilką, bet ir atrasti žmogaus plaukus, laikraščius ar jūros dumblius.

 

© Fungus spore. Karen Perry

 

Miniatiūrų parodą šį kartą lydi pirmoji tekstilės menininkės Indrės Biekšaitės personalinė paroda „Ei“. Tiek galerijoje pristatomo tarptautinio projekto gretose, tiek šiuolaikinio tekstilės meno lauke autorė išsiskiria didelio formato gobelenų, nurodančių į nūdienos aktualijas, tradicijos tąsa. Kai dauguma skuba ir lekia lyg akis išdegę – Biekšaitė lėtu procesu fiksuoja ir reflektuoja ją supantį pasaulį.

 

© Emilia Domanska

 

Renginio lankymas su galimybių pasu.

 

Paroda remia: Lietuvos dailininkų sąjunga

 

XII tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Vizitinė kortelė“ veikia 2021 10 28 – 11 26

Indrės Biekšaitės paroda „Ei“ veikia 2021 10 28 – 11 20 

 

*Naujienos iliustracija - © Rūta Naujalytė. Two, 2020.

Galerija „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius).
2021 10 28 – 11 26
 
Atgal