Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-10-12

Atviras kvietimas paraiškoms į Šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos parodą SAUGŪS HORIZONTAI

SAUGŪS HORIZONTAI

 

Šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos paroda Pietų Korėjoje

rugsėjis - gruodis, 2022

 

Šiuolaikinės Latvijos keramikos centras kartu su Estijos keramikos asociacija ir Lietuvos dailininkų sąjunga skelbia atvirą kvietimą paraiškoms į Šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos parodą SAUGŪS HORIZONTAI. Paroda vyks Pietų Korėjoje 2022 m. rugsėjo - gruodžio mėnesiais. Projektą remia Baltijos kultūros fondas.

 

DALYVAVIMO SĄLYGOS

 

Projekto tikslas - surengti didelės apimties šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos parodą Pietų Korėjoje kaip naują ir unikalų renginį, skatinantį trijų Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, taip pat stiprinti šalių veiklą tarptautinėje erdvėje organizuojant bendrus kultūrinius renginius.

 

Parodos tema - Saugūs horizontai - tai vienijanti ir daugialypė šiuolaikinio pasaulio samprata, apimanti geopolitinių klausimų svarbą, taip pat aktualius dabartinio globalaus pasaulio iššūkius - gamtos apsaugą, žmogaus saugumo aspektus bei technologijų poveikį. Tai tarptautinis meno ir kultūros renginys, kuris sieks atskleisti Baltijos šalių meno lauką už valstybių ribų, tačiau tuo pat metu koncentruosis į vietos menininkų augimą ir šiuolaikinio meno plėtrą. Susipažinus su bendrais ir skirtingais kultūros bruožais, renginys praplės saugų baltišką horizontą ne tik tarp Europos šalių, bet ir pasaulio mastu.

 

PARODOS KURATORIAI

 

Valentins Petjko (LV)

Aivars Baranovskis (LV)

Pille Kaleviste (EE)

Agne Šemberaitė (LT)

 

VERTINIMO KOMISIJA

 

Latvijos keramikų kūrinių atrankos vertinimo komisija

 

Pille Kaleviste (EE), menininkė, kuratorė

Agne Šemberaitė (LT), menininkė, kuratorė

Rūta Šipalytė (LT), menininkė, kuratorė
Juss Heinsalu (EE), menininkas, kuratorius

Jisun Kim (KR), kuratorius

 

Lietuvos keramikų kūrinių atrankos vertinimo komisija

Valentins Petjko (LV), menininkas, kuratorius

Aivars Baranovskis (LV), menininkas, kuratorius

Pille Kaleviste (EE), menininkė, kuratorė

Juss Heinsalu (EE), menininkas, kuratorius

Jisun Kim (KR), curator

 

Estijos keramikų kūrinių atrankos vertinimo komisija

Valentins Petjko (LV), menininkas, kuratorius

Aivars Baranovskis (LV), menininkas, kuratorius

Agne Šemberaitė (LT), menininkė, kuratorė

Rūta Šipalytė (LT), menininkė, kuratorė

Jisun Kim (KR), kuratorius

 

DALYVIAI

60 menininkų (po 20 iš kiekvienos Baltijos šalies) bus pakviesti dalyvauti parodoje. Menininkai bus atrinkti konkurso būdu pagal darbų nuotraukas, pateiktas pildant dalyvio paraišką. Paraiškas vertins ir atranką vykdys vertintojų komisija, kuri paminėta aukščiau. Baltijos valstybes parodoje atstovaus kelių kartų menininkai iš kiekvienos šalies - tiek savo srityje patyrę kūrėjai, tiek ir jaunieji menininkai.

 

Individualiai dirbantys menininkai, taip pat menininkų grupės iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos yra kviečiami teikti savo kūrinius Šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos parodai SAUGŪS HORIZONTAI. Kiekvienas paraiškos teikėjas (individualus menininkas arba menininkų grupė) atrankai gali teikti du meno kūrinius, tačiau tik po vieną atrinkto dalyvio darbą bus eksponuojama parodoje. Parodai teikiamas kūrinys turi atitikti parodos temą. Minimalus kūrinio dydis turėtų būti lygus arba didesnis nei 25 cm bent viename matmenyje. Aktyviai kuriantys menininkai kviečiami sukurti kūrinius specialiai šiai parodai arba siųlyti naujausius savo kūrinius, tinkančius šiai temai.

 

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

Individualūs menininkai arba menininkų grupės kviečiami teikti paraiškas Šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos parodai SAUGŪS HORIZONTAI užpildžius INTERNETINĘ PARAIŠKOS FORMĄ.

Teikiamos kūrinių nuotraukos privalo atitikti aukštą spausdinimo kokybę (mažiausiai 300 dpi) jpg arba jpeg formatais. Kūriniai turėtų būti nufotografuoti neutraliame fone (baltame, juodame arba pilkame).

Paraiškos priimamos iki kovo 31 d. 2022 m.

Paraiškos, pateiktos vėliau nei 2022 m. kovo 31 d., nebus nagrinėjamos.

 

KŪRINIŲ ATRANKA

Remdamasi gautomis paraiškomis vertinimo komisija atrinks dalyvius į Šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos parodą SAUGŪS HORIZONTAI. Kūrinių atrankos rezultatai bus paskelbti 2022 m. balandžio mėnesį.

 

TRANSPORTAVIMAS

Parodos dalyviai privalo atrinktus kūrinius pristatyti organizatoriams per gegužės mėnesį. Tikslios datos bus praneštos kartu su atrankos rezultatų paskelbimu.

Visas tarptautinis kūrinių transportavimas bus vykdomas organizatorių.

 

PARODA

Šiuolaikinės Baltijos šalių keramikos paroda SAUGŪS HORIZONTAI vyks Gyenggi šiuolaikinės keramikos muziejuje, Pietų Korėjoje.

Parodos eksponavimą vykdys tik organizatoriai.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA

Asmeninės informacijos naudojimas

Dalyviai leidžia organizatoriams naudoti atrinktų kūrinių nuotraukas ir kitą informaciją, pateiktą paraiškos anketoje, visais formatais ir visose medijų srityse.

 

Kontaktai

Valentins Petjko, +371 20207533, valentins.petjko@gmail.com

Aivars Baranovskis, +3712702949427, aivars.baranovskis@gmail.com

    

 
Atgal