Rugsėjo 4 d. Vilniaus rotušėje atidaroma gerai žinomo Lietuvoje ir svetur menininko Sigito Staniūno paroda „Spalvų harmonijos sodai“.
Ši paroda – tai 30 metų menininko kelio apžvalga, kurioje išvysime svarbiausius, taip pat ir naujausius Sigito Staniūno kūrinius.
Sigitas Staniūnas – vienas iškiliausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų. 1985 metais jis baigė Kauno dailės mokyklą, toliau mokslus tęsė Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1992-tųjų S. Staniūnas pradėjo menininko karjerą. Per trisdešimt metų jis surengė keliasdešimt performansų, daugiau nei pusšimtį parodų, dalyvavo tiek nacionaliniuose, tiek ir tarptautiniuose projektuose.
S. Staniūnas dažnai tapo tik pirštais, nenaudodamas teptuko, kūryboje sujungdamas klasikinę italų bei olandų tapybos tradicijas, Azijos tapytojų metodus su šiuolaikinėmis technologijomis. Ypač vertinami menininko paveikslai, sukurti renesanso meistrų plėtota daugiasluoksnės tapybos technika. Jo paveiksluose vyrauja ryškios, intensyvios spalvos, dominuoja egzotiškų šalių atmosfera, mistika ir subtili ironija. Paveikslai dažnai ne vienerius metus kurti ne tik tėvynėje, bet ir kitose šalyse (Brazilijoje, Taivane, Rusijoje, JAV, Indonezijoje, Italijoje), todėl darbai atspindi autentišką tapytojo kalbą skirtingų kultūrų kontekstuose.
Menininko parodose galima išvysti menų sintezę – dailę, muziką, šokį, fotografijas ir video instaliacijas. Parodų metu jis stengiasi sukurti estetišką, egzotišką atmosferą, kuri padėtų žiūrovui suvokti paveikslų nuotaikas, išgirsti bei pajusti tolimųjų kraštų garsus, kvapus. Savo kūrybos kelyje menininkas gyvai publikai kūrė paveikslus kartu su muzikos virtuozais Stingu, Dominic Milleriu, Enveru Izmaylovu, Pauliumi Kilbausku, Rhani Krija, Sofija Rei, Viačeslavu Butusovu, grupėmis „Megapolis“, „Akvarium“.
Pats autorius mene labiausiai vertina kūrėjo laisvę, profesionalumą, darbštumą ir tiesos sakymą, o įkvėpimo ieško gamtoje bei žmonijos istorijos puslapiuose. Tapytojui labai svarbi istorijos ir kultūros sąsaja, skirtingų tautų kultūros paveldas.
Už aktyvią kūrybinę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą dailininkas yra pelnęs Lietuvos Prezidentės ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“, aukščiausią Nyderlandų šalies apdovanojimą už nuopelnus Europos kultūrai – Oranje Nassau ordiną, kurį menininkui įteikė Nyderlandų karalienė Beatričė. 2019 m., Florencijoje pristatant jo naują darbą – šventojo Martyno paveikslą, nutapytą Scudi di San Martino institutui, S. Staniūnas buvo pramintas Lietuvos Botičeliu.
S. Staniūno darbai buvo eksponuojami Kanadoje, JAV, Šveicarijoje, Italijoje, Ispanijoje, Nyderlanduode, Brazilijoje, Indonezijoje, Taivane, Ukrainoje, Vengrijoje, Rusijoje ir kitur.
„Menas yra kalba, kuri kažkuria prasme yra universali, labai glaudžiai susijusi su harmonija, kuri slepiasi kiekviename iš mūsų. Mes visi turime meilės ir grožio sodus savyje, tereikia pamatyti“.
S. Staniūnas
Rugsėjo 9 d. 19-21 val. Vilniaus rotušės Didžiojoje salėje vyks S. Staniūno ir draugų meninis performansas.
Paroda Vilniaus rotušėje veiks iki spalio 2 dienos.
Daugiau informacijos apie parodas suteiks ir į kilusius klausimus atsakys:
Patricija Poderytė, projektų vadovė
El. p. patricija@vilniausrotuse.lt; tel. 8 616 25996
NAUJIENOS
2021-08-31
Sigito Staniūno paroda „Spalvų harmonijos sodai“
Vilniaus Rotušė (Didžioji gatvė 31, Vilnius)
2021 09 04 - 10 02