Maloniai kviečiame į Arvydo Kašausko, Danieliaus Rusio, Liudos Stankevičienės,Vido Drėgvos, Pauliaus Juškos, Skaistės Verdingytės, Rimvydo Mulevičiaus ir Arturo Aliuko piešinių parodos "Figura Metaphisica" atidarymą, kuris vyks š.m. birželio 10 d. 17.00 val. Užutrakio dvaro vežiminėje/karietinėje. (Užtrakio g. 12A, Trakai).
Piešinių parodoje „Figura metaphisica“ eksponuojami Lietuvos dailininkų sąjungos monumentalistų sekcijos narių Arvydo Kašausko, Danieliaus Rusio, Liudos Stankevičienės, Vido Drėgvos, Pauliaus Juškos, Skaistės Verdingytės, Rimvydo Mulevičiaus ir Arturo Aliuko piešiniai. Visus autorius vienija žmogaus figūros piešimas. Ši formali veikla yra sena ir fundamentali tradicija – žmogaus figūros, kuria išreiškiama metafizinė tvarka, vaizdavimo tradicija. Atsiradus monumentaliajai dailei, atsirado ir didelio mastelio kūriniai viešosiose erdvėse, žmogaus figūra buvo vaizduojami dievai ir herojai – žmogaus kūnas perteikdavo dievo atvaizdą.
Šiais sekuliarizacijos laikais , kai bet kokia anapusybė yra neigiama, nupiešta žmogaus figūra vienaip ar kitaip vis primena apie „amžiaus klausimus“, joje glūdi praeities dievų atspindžiai. Dailininkų profesinėje terminologijoje kartais vartojami tokie posakiai : „ heraklio poza “, „ apolonas “, „ venera“ ir kt. Dailininkai net patys nenorėdami, kažkokiu paslaptingu būdu susitinka su metafiziniu pasauliu.
Žmogaus figūros piešimas reikalauja žinių ir išmanymo, ilgų treniruočių, atsiribojimo nuo vulgarybės, tvirtų vertybinių pažiūrų ir tikėjimo. Visi parodos dalyviai yra šios veiklos – žmogaus figūros piešimo – palaikytojai, kurie yra, buvo ar gali būti piešimo mokytojais. Visi šie dailininkai ir yra piešimo katedra.
,,Piešinys, gero piešimo tradicija ir mokykla yra tapybos meno pjedestalas ir pagrindas, net jei jis eliminuojamas. Reikia pridurti dar štai ką : piešinys yra tapybos sąmonė, komponentas, kurio atitikmenį moralėje vadiname atsakingumu. Kai šalies tapybai trūksta architektūrinės piešimo disciplinos, visi jos produktai atskleidžia šį slogų neryžtingumą, šį amžiną ir dusinantį „ norėti ir negalėti ", šį įprastą nepaslankumą, šį negarbingą plūduriavimą, kuriame gyvena visos jos formos, tampančios oro balionais, siūbuojamais vėjo ."
Josè Ortega y Gasset
Informacija pasidalijo Edita Tamulyte : etamulyte@yahoo.co.uk