Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-05-17

Vitos Pukštaitės-Bružės paroda „Po saule“

Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Palangos gintaro muziejuje atidaroma metalo menininkės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinė paroda – juvelyrinė instaliacija „Po saule“, kurioje eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies, mamuto kaulo ir kitų medžiagų. Tai ketvirtoji asmeninė juvelyrės paroda.


Kiekvienas darbas šioje parodoje – reikšminis, kiekvienas turi savo istoriją, pasakojamą spalvomis, medžiagomis ir formomis. Autorės braižui būdingas subtilumas, poetiškumas, spontaniškas spalvų pajautimas, techniškas darbų atlikimas ir atvirumas eksperimentui. Gintarui skirtas šviesos šaltinio vaidmuo: jo prigimtis ir struktūra atsiskleidžia daugialype vidine grafika ir neribotomis šviesos gaudymo bei atspindėjimo galimybėmis, kurias akcentuoja autorė. Ji teigia: „Gyvą“ gintarą apdirbant, visuomet randi netikėtumų – debesys, inkliuzai, skylutės, duobelės, burbuliukai. Tai dažnai „sufleruoja“ mintį bendrai kūrinio idėjai.“

 


Pasak dailėtyrininkės dr. Jurgitos Ludavičienės, gintarą derindama su emaliu, Pukštaitė-Bružė kalba apie skausmingą troškimą atrasti savo vietą po saule, apie ėjimą jos link ir, galiausiai, o tai nepaprastai guodžia, – jos radimą. Bent kuriam laikui. Bent tam trumpam momentui, kol esi parodinėje erdvėje.

 

Vita Pukštaitė-Bružė – Vilniaus dailės akademijos metalo ir juvelyrikos katedros absolventė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 2010 m.

 

Paroda veiks iki 2021 m. gruodžio 31 d.

 

Kuratorės: dr. Jurgita Ludavičienė, Regina Makauskienė

Informacija tel. (8 460) 51319, www.lndm.lt
Išsamesnę informaciją teikia parodų kuratorė Regina Makauskienė ‒ mob. tel. 8 687 78641

LNDM Komunikacijos ir rinkodaros skyrius
Tel. (8 5) 262 1883, mob. 8 674 94 104


Iliustracijos:
1 – Vita Pukštaitė-Bružė. Saulės zuikutis. Fotografė Lina Fisheye
2 – Vita Pukštaitė-Bružė. Stebėtojai. 2017-2021 Fot. Lina Fisheye

Palangos gintaro muziejus, Vytauto g. 17, Palanga.
2021 05 18 – 12 31
 
Atgal