Įvairių minčių gali kilti tapant po Antrojo pasaulinio karo pastatytame, nykstančiame name, kuriame gyvenimą praleido žmogus X. Kieno nors paklaustas, kodėl jis neturi žmonos, žmogus X, pjaustydamas ant laikraščio silkę, numodavo ranka: „Kam tą žmoną išlaikyti? Geriau nusipirksiu aš karvę...“ Kai žmogus mirė, aplinkiniai jo namą įsigijusių naujakurių klausinėjo, ar šie nerado užkastų pinigų. Manydamas, jog šalies nepriklausomybė nėra itin stabili, žmogus X ruošėsi permainoms. Jis į slaptą dėželę atsidėjo rublių bei reichsmarkių, jeigu kuri nors iš jo pergyventų santvarkų dar sugrįžtų.
Už kelių kilometrų buvo žmogaus Y gimtinė. Vieną vakarą eidamas pro kapines šis sutiko kaimyną. Rankose žmogus Y nešėsi brangios medžiagos gabalą. „Iš kur tu ją gavai? – stebėjosi kaimynas. – Čia už drąsą ir narsumą, – atsakė praeivis.“
O gal buvę ir esami pasauliai susipina? Ar seni namai, vietos bei istorijos gali veikti dabartinių jų gyventojų kasdienybę? Kaimai pilni jausmų ir pasakojimų. Parodoje „Apie namus“ eksponuojama nedidelė dalis per kelerius metus Aukštaitijos kaime sukurtų tapybos kūrinių.
Aurelija Kairytė-Smolianskienė gimė Vilniuje, 1982 m.
Baigė Nacionalinę M.K. Čiurlionio meno mokyklą ir Vilniaus Dailės akademijoje įgijo bakalauro bei magistro laipsnius.
Šiuo metu gyvena ir dirba Utenos rajone, dalyvauja parodose.
Dalį darbų galima apžiūrėti asmeninėje internetinėje svetainėje: https://aurelijakairyte.wordpress.com/.
LDS Panevėžio skyriaus galerija „GALERIJA XX“
Laisvės a. 7, Panevėžys.
Telefonas: 8 45 58 68 30
Elekroninis paštas : galerijaxx@gmail.com