Grupinė paroda „Pozicija“ skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Šešetas uostamiestyje gyvenančių ir kuriančių autorių išreiškia savo poziciją apie tris nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius.
Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpis padarė įtaką dabartinei meno veiklai bei autorių gyvenimui. Menininkai, atovaujantys naujajai (Rodion Petrov), viduriniajai kartai (Saulė Želnytė, Dalia Čistovaitė, Vitalija Petraitytė) bei vyresniajai kartai (Antanas Garjonas, Virginijus Viningas) pareikšdami savo poziciją tuo pačiu siekia laužyti, ardyti nusistovėjusias dogmas, trukdančias kūrėjai kaip individualybei skleisti savąjį požiūrį į esamą situaciją. Tapytojus sieja ir skiria skirtinga patirtis, bet nesikeičia vienas esminis dalykas – laisvė. Laisvė kurti, kalbėti, reikšti jausmus ir pareikšti sąvają poziciją.
Pasak parodos kuratorės Vitalijos Petraitytės, „Klaipėdos tapytojai ne tik ryškios asmenybės, bet ir aktyviai dalyvauja parodose. Jų kūryba išsiskiria spalvų gausa, potėpio stiprumu. Kiti renkasi ramesnius tonus ir pastelines spalvas. Parodoje eksponuojami darbai, kurti 1991‒2020 m. laikotarpiu. Norėjau surinkti ir parodyti darbų ir iš ankstesnių kūrybos laikotarpių. Tapytojai skirtingi ir saviti, tuo galime tik pasidžiaugti ir visiems tai parodyti.“ „Nors LDS Panevėžio ir Klaipėdos skyriai įkurti prieš 50 metų, Klaipėdos ‒ 7-ajame ir Panevėžio ‒ 8-ajame ano šimtmečio dešimtmečiuose, tai yra pirmasis minėtų skyrių meninis bendradarbiavimas,“ ‒ tęsia V.Petraitytė.
Paroda veiks iki birželio 25 d.
Parodos kuratorė ‒ Vitalija Petraitytė
Dalyvių mintys apie šį laikotarpį.
Per tuos 30 metų bent keturis kartus pasikeičiau nuo galvos iki kojų, bet likau ta pati. Tas pats ir kūryboje (Dalia Čistovaitė)
Kas iš praeities, tas prisiminimuose belikę (Antanas Garjonas)
Laisvas žmogus tai vertybė, vertinkim tai. (Vitalija Petraitytė)
Nuo mitų iki realybės (Rodion Petrov)
Trys nepriklausomybės dešimtmečiai man davė laisvę gyventi, laisvę kurti. (Virginijus Viningas)
Man kūryba ‒ mąstymo laisvė. Laisvė kurti yra didelė laimė. (Saulė Želnytė)